Panasonic ECW-F4473JL
Capacitor; ECWF, Met Polypropylene Film Cap, Radial, 400VDC, 0.047uF, 5%, Blk ST
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
Newark
JRH Electronics
Panasonic SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+197%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Yageo GroupPHE450KB5470JR17
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR79MC2470Z340J
Yageo GroupR76MI24704030J
Epcos B32621 47nF Polypropylene Film Capacitor 200VAC; 400VDC +/-10%; Thru Hole
説明
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 400V PP 5% (12.5 X 6.2 X 9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Radial FILM CAPACITOR ECW-F(L) 400V 0.047muF ±5% 0.492Lx0.244W 12.50mmx6.20mm
Panasonic ECWF4473JL - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 400V, 1µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Film Capacitor Pp, 0.047Uf, 5%, 400Vdc, Radial; Capacitance:0.047Μf; Voltage Rating:400V; Dielectric Type:metallized Pp; Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:ecwf(L) Series; Capacitor Case Style:radial Box - 2 Pin Rohs Compliant: Yes
CAPACITOR FILM PP, 0.047UF, 5%, 400VDC,; CAPACITOR FILM PP, 0.047UF, 5%, 400VDC, RADIAL; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:500 hours @ 85°C; Lead Spacing:10mm