Panasonic ECQ-E4334JF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet9ページ10年前
Panasonic SCT
_legacy Avnet
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.07%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 400V PET 5% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQE2334JF
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 250V 0.33muF ±5% 0.472Lx0.256W 12.00mmx6.50mm
PanasonicECQ-E2334JB
Cap Film 0.33uF 250V PET 5% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E2334JBB
Ecqe(B), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2334JBB
Yageo GroupR60MI33305030J
Cap Film 0.33uF 400V PET 5% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Wound 15mm 105C Automotive Bulk
説明
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 400V 0.33muF ±5% 0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
Cap Film 0.33uF 400VDC PET 5% 18.5 X 7 X 14.9mm RDL 15mm Bulk
ECQ E Series 400 V 0.33 uF ±5% LS=15 mm Metallized PET Film Capacitor
Panasonic ECQE4334JF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 400V, 0.15µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR, FILM, 400V, 0.33UF; Capacitor Dielectric Type:Metallised Plastic Film; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:400V; Series:ECQE; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Mounting Type:Through ;RoHS Compliant: Yes