Panasonic ECOS2GA331DA
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1350mA 3000h 105°C Bulk
データシート & ドキュメント
Factory Futures
Datasheet4ページ20年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2000-12-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
関連部品
Cornell Dubilier381LX331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS2GA331EA
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1350mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 330muF 卤20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier381LR331M400K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEETED2W331DA
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 50mm) 10mm 0.402 Ohm 1850mA 3000 hr 105°C Bulk
PanasonicEETED2W331EA
Capacitor Aluminum 330uF 450VDC 20% 35 X 40mm Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1850mA 3000 hr Bulk
説明
CAPACITOR; ALUMINUM ELECTROLYTIC; CAP 330UF;VOL-RTG 400V;SNAP-IN; TS-HA; 2 PIN;
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 330UF 400V; Capacitance: 330µF; Capacitance Tolerance: ± 20%; Voltage Rating: 400V; Diameter: 30mm; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Lead Spacing: 10mm; Operating Temperature Range: -25°C to +105°C; AC Ripple Curr