Panasonic ECH-U1H152GB5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0015uF, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ21年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date1998-09-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
関連部品
Cornell DubilierFCP0805H152G-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0015uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECHU1H152GX5
Cap Film 0.0015uF 50V PPS 2% (2 X 1.25 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Cornell DubilierFCP0805H152J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0015uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECH-U1C152GX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.0015uF,2%,0603,Cut Tape
PanasonicECH-U1C152JX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.0015uF,5%,0603,Cut Tape
説明
Echu, Smd, Stack Met Pps Film Cap Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECH-U1H152GB5
Cap Film 0.0015uF 50VDC PPS 2% 2 X 1.25 X 0.8mm SMD T/R
ECH-U(B) FILM CAPACITOR 0805 (2012Metric) Film Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm ±2% 1500pF 50V
FILM CHIP,MTL PPS,50V,.0015UF, 2%,-55~+125,2X1.25X.8,T/R<TX
ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap50VDC, 0.0015uF,