Panasonic ECE-A1AKA470
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 10V
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ15年前
_legacy Avnet
Master Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+11.99%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
PanasonicEEAGA1A470
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEA-GA1A470B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEA-GA1A470H
NichiconUST1A470MDD
47uF 10V 卤20% 88.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUSW1A470MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
NichiconURZ1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
説明
47 F 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs 85C
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% Radial 1000h 85°C Bulk
CAPACITOR, RADIAL, 10V, 47UF; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; AC Ripple Current:65mA; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 20%, 10V, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECEA1AKA470