Panasonic DS1E-SL-DC12V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet0ページ0年前
DigiKey
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
関連部品
PanasonicDS1E-M-DC12V
Relay; 2 A (DC/AC) (Switching), 3 A (DC/AC) (Carrying); 220 VDC, 250 VAC; 70 de
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
SIGNAL RELAY, SPDT, 24VDC, 3A, PCB; Coil Type:DC; Contact Configuration:SPDT; Co
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 1.44KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPDT 3A 3VDC 45Ohm Through Hole
説明
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 1 Coil Latching, Gold Contact
Power/Signal Relay, SPDT, Latched, 0.008A (Coil), 12VDC (Coil), 90mW (Coil), 2A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
SIGNAL RELAY, SPDT, 12VDC, 2A, PCB; Coil Type:DC; Contact Configuration:SPDT; Contact Current Max:2A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:12V; Relay Mounting:Through Hole; External Depth:15mm;RoHS Compliant: Yes