Panasonic DK1A-L2-24V-F
Relay; E-mech; Power; Spst-no; Cur-rtg 10A; Ctrl-v 24DC; Vol-rtg 250/30AC/DC; Pcb Mnt
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ9年前
Newark
Electro Sonic
Panasonic
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.23%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicDK1A-24V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicJQ1AP-24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V / Power Relay 24VDC 10(NO)/3(NC)A SPST-NO(20x10x16)mm THT
PanasonicJQ1AP-24V
Relay;E-Mech;Gen Purp;SPST-NO;Cur-Rtg 10 A (NO), 3 A (NC);Ctrl-V 24DC;PCB Mnt
TE Connectivity1461247-3
Electromechanical Relay 24VDC 2.8KOhm 8A SPST-NO(18.2x10.2x14.7)mm THT Industrial Relay
TE Connectivity1461403-5
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO(18.2x10.2x14.7)mm THT
TE Connectivity / AMP4-1393239-9
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
説明
DK Series 10 A SPST 24 VDC Through Hole Miniature 2 Coil Latching Power Relay
AgSnO2 24V Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin Magnetic Latching Relays ROHS
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(20x12.5x10)mm THT
Power/Signal Relay, SPST, Latched, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
RELAY, PCB, SPNO, 10A, 24V, LATCHING; Relay Type:Latching; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:2.88kohm; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Type:DC; Coil Current:8.3mA; Nom Operating Power:200mW; Relay Mounting:PCB; External Height:9.7mm; External Width:12.5mm; External Depth:20mm; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)