Panasonic CA1A-12V-N-5
AUTOMOTIVE RELAY, 12VDC, 20A, SPST-NO; Coil Voltage VDC Nom: 12V; Contact Current
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet7ページ26年前
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+96.71%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.05
Introduction Date2006-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicCA1A-DC12V-N
CA Series 30 A 12 V SPST-NO Plug-In Automotive Power Relay
PanasonicCM1A-12V
Silver Alloy() 12V Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin,15x20mm Automotive Relays ROHS
PanasonicCM1AF-R-12V
Relay Automotive with Resistor SPST-NO 20A 12VDC 96Ohm Quick Connect Plug-In
説明
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V | Panasonic Electronic Components CA1A-12V-N-5
PANASONIC ELECTRIC WORKS CA1A-12V-N-5 RELAY, AUTOMOTIVE, SPST-NO, 12VDC, 30A
Power Relay 12VDC 150A SPST-NO(21.5x17.4x54.5)mm Screw Mount
Relay Automotive SPST-NO 150A 12VDC 80 Ohm Panel Carton
CA Series SPST 12 V Screw Mount Sealed Automotive Power Relay
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.15A (Coil), 12VDC (Coil), 1.8mW (Coil), 30A (Contact), 12VDC (Contact), DC Input, DC Output, Panel Mount
RELAY, AUTOMOTIVE, SPST-NO, 12VDC, 30A;; RELAY, AUTOMOTIVE, SPST-NO, 12VDC, 30A; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 30A; Contact Configuration: SPST-NO; Relay Mounting: Panel Mount; Relay Terminals: Quick Connect; Product