Panasonic ATPH33MAHA
Cap Tant Solid 33uF 10V A09 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 3216-10 0.15 Ohm 85°C T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ7年前
Panasonic SCT
IHS
Upverter
Newark
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-09-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2020-09-30
LTD Date2021-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXF380J336MMALZT
Cap Tant Solid 33uF 6.3V M CASE 20% (1.6 x 0.85 x 0.8mm) SMD 1608-09 0.5Ohm 105°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1306
Panasonic12TPG33M
33UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 12.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
PanasonicEEF-HL0K330R
Cap Aluminum 33uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 1800mA 1000h 125°C Embossed T/R
KYOCERA AVXTCQB336M006R0070
Cap Tant Solid 33uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-19 0.07 Ohm 125°C T/R
説明
Panasonic ATPH33MAHA - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 33 µF, -55 to 85 ¡C
Panasonic SCT
Tantalum Polymer Capacitor, 33 uF, 10 V, 20%, A09, 150 mohm, 1206
CAP, 33UF, 10V, TANT, POLYMER, CASE A09; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: POSCAP TPH Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: A09; ESR: 0.15ohm; Operating Temperature Min: -55°C
Cap, 33Uf, 10V, Tant, Polymer, Case A09; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):10V; Manufacturer Size Code:A09; Esr:0.15Ohm; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Product Length:3.2Mm; Product Width:1.6Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ATPH33MAHA