onsemi P6KE22CA
P6KE Series 18.8 V 600 W Bi-Directional Transient Voltage Suppressor Diode
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ6年前
Datasheet6ページ12年前
onsemi
element14 APAC
Farnell
_legacy Avnet
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-01
関連部品
BournsSMBJ18CA
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 18 V, 29.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ18CA-13-F
SMBJ18CA Series 600 W 18 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ17CA
21.8A 600W 27.6V 18.9V Bidirectional 17V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMBJ18CA
600 W Bi-Directional 29.2 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ17CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 17V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ17CA-13-F
LittelfuseTPSMB22CA
TVS Diode Single Bi-Dir 18.8V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
説明
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 18.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
DO-15 1 Through Hole Single (Type) Tvs Diode 30.6V 5muA 3.56mm 600W
Diode TVS Single Bi-Dir 18.8V 600W 2-Pin DO-15 T/R
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR P6KE22CA TVS Diode, P6KE2 Series, Bidirectional, 18.8 V, 30.6 V, DO-15, 2 Pins
TVS Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:18.8V; Clamping Voltage Max, Vc:30.6V; Package/Case:DO-15; Breakdown Voltage, Vbr:20.9V; Diode Type:Bidirectional TVS; Leaded Process Compatible:Yes; No. of Lines Protected Max:1 ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, 22V, 600W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:18.8V; Breakdown Voltage Range:20.9V to 23.1V; Clamping Voltage Vc Max:30.6V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:30.6A; Diode Case Style:DO-15; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Alternate Case Style:DO-204AC; Body Diameter:3.56mm; Breakdown Voltage:22V; Breakdown Voltage Max:23.1V; Breakover Voltage Min:20.9V; Diode Type:TVS, Bidirectional; External Length / Height:7.62mm; Leakage Current:5µA; Operating Temperature Range:-65°C to +175°C; Package / Case:DO-15; Peak Pulse Power:600W; Power Dissipation Pd:5W; Reverse Leakage Current Max:5µA; Stand-off Voltage:18.8V; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:1mA; Uni / Bi Directional Polarity:Bidirectional