onsemi NGTB20N120IHWG
IGBT 20A 1200V TO-247 / IGBT Trench Field Stop 1200 V 40 A 341 W Through Hole TO-247-3
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ10年前
Farnell
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-11-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2019-04-18
LTD Date2019-10-18
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Compliant Through Hole Lead Free TO-247 Halogen Free Production (Last Updated: 2 years ago) 240
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 40A 310000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Igbt Single Transistor, 30 A, 2.1 V, 278 W, 1.2 Kv, To-247, 3
35A, 1200V, NPT Series N-Channel IGBT with Anti-Parallel Hyperfast Diode
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 43A 298000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / IGBT 1200V 43A 298W TO247
STMicroelectronicsSTGW30NC120HD
N-Channel 1200 V 30 A Very Fast PowerMESH IGBT - TO-247
説明
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 40A 341W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Insulated Gate Bipolar Transistor, 40A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
ON SEMICONDUCTOR NGTB20N120IHWG IGBT Single Transistor, 40 A, 2.2 V, 341 W, 1.2 kV, TO-247, 3 Pins
Igbt, Single, 1.2Kv, 40A, To-247-3 |Onsemi NGTB20N120IHWG
IGBT TRENCH FS 1200V 40A TO-247
IGBT, SINGLE, 1.2KV, 40A, TO-247-3; DC Collector Current: 40A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 2.2V; Power Dissipation Pd: 341W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. of P