onsemi NCV4274ADT50RKG
NCV4274A Series 400 mA 5 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator -TO-252
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
onsemi
Datasheet21ページ7年前
HQonline
JRH Electronics
IHS
Upverter
在庫履歴
3か月間の傾向:
+25.28%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
LDO Regulator, 400 mA, 40 V, 150 µA IQ 5.0 V, 4%
MC78M00 Series 500 mA 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
MC78M00 Series 0.5 A 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
説明
NCV4274A Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 250mV 2.19mm 400mA -40C~150C TJ
LDO, 400MA, 5.0V, DPAK; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.5V; Input Voltage Max: 40V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 400mA; Dropout Volt
LDO VOLTAGE REGULATOR, FIXED, 5V, 0.4A, TO-252-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:5.5V; Input Voltage Max:40V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; IC Case / Package:TO-252 (DPAK); No. of Pins:3Pins; MSL:- RoHS Compliant: Yes