onsemi NCP700BMT28TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.8 V, WDFN
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet22ページ6年前
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Texas InstrumentsTLV7111333DDSET
80dB~50dB(10Hz~100kHz) 110¦ÌA Fixed 200mA 2 1.3V 2V 4.8V 5.5V 200mV@200mA 15mV 5mV SON , 750¦Ìm
Texas InstrumentsTLV7111333DDSER
Texas InstrumentsTLV70018DSET
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 85
説明
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6WDFN / Linear Voltage Regulator IC Output
Fixed Positive LDO Regulator, 2.8V, 0.205V Dropout, BICMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 2.8V 0.2A 6-Pin WDFN T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) voltage regulator linear 120mV 1.1mm 200mA 125C
LDO, RF, 200MA, 2.8V, 6WDFN; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 2.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 200mA; Drop
Ldo Voltage Regulator, 0.2A, 2.8V, Wdfn-6; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2.5V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; Ic Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP700BMT28TBG
LDO, RF, 200MA, 2.8V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:2.8V; Dropout Voltage Vdo:120mV; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700