onsemi NCP700BMT18TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 1.8 V, WDFN
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet22ページ6年前
onsemi
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Texas InstrumentsTLV70018DSET
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 85
Texas InstrumentsTLV70033DSER
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70033DSET
説明
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6WDFN / Linear Voltage Regulator IC Output
Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) voltage regulator linear 205mV 1.1mm 200mA 125C
82dB(1kHz) 110¦ÌA fixed 200mA 1 1.8V 2.5V 1.8V 5.5V 205mV@ 200mA,190mV@ 200mA,185mV@ 200mA 5mV 4mV DFN 1.5mm*1.5mm*750¦Ìm
LDO, RF, 200MA, 1.8V, 6WDFN; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 200mA; Drop
LDO, RF, 200MA, 1.8V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:1.8V; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700