onsemi NCP5661DT25RKG
Linear Voltage Regulator, LDO, Fast Response, 1.0 A, with Enable
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet13ページ5年前
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
ダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2007-12-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
STMicroelectronicsLDFPT-TR
LDO Regulator Pos 0.8V to 12V 1A 5-Pin(4+Tab) PPAK T/R
STMicroelectronicsLDF33PT-TR
LDF Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - POWERPAK-5
STMicroelectronicsLD29080PTR
800 mA fixed and adjustable output very low drop voltage regulator, PPACK 5, Tape and Reel
Texas InstrumentsTLE4275QKVURQ1
Automotive 450-mA, off-battery (42-V), low-dropout voltage regulator with RESET with delay
Texas InstrumentsTL751M12QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator with enable 5-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsTL751M05QKVURQ1
説明
LDO Regulator, 1 A, Low Noise, with Enable
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.3V Dropout, BIPolar, PSSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 5-Pin(4+Tab) DPAK T/R