onsemi NCP565MN33T2G
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: Adj
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.5 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
STMicroelectronicsLD39150PU-R
LD39150 Series 1.5 A 1.22 to 5 V Ultra LDO BiCMOS Voltage Regulator -DFN-6 (3x3)
MIC94345 Series 1.2 V Fixed Output 500 mA Surface Mount LDO Regulator -TDFN-6EP
500mA Fixed Output LDO featuring Auto Discharge with Ripple Blocker Technology
説明
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Voltage, Fast Transient Response, 1.5 A, V out : 3.3 V
NCP565MN33T2G, LDO VOLTAGE REGULATOR, 1.5A, 3.3 V, MAXIMUM OF 18 VIN, 6-PIN DFN
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 6DFN / 1.5 A Low Dropout Linear Regulator
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.3V Dropout, CMOS, PDSO6
NCP565 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 900mV 850mum 1.5A -40C~125C