onsemi NCP4681DSQ15T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 1.5 V
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ12年前
Farnell
onsemi
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.2 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.5 V
Fixed LDO Voltage Regulator, 1.4V to 5.25V, 620mV Dropout, 900mVout, 150mAout, SC-70-5
Texas InstrumentsLP5951MG-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Texas InstrumentsLP5951MG-3.3/NOPB
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
説明
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 0.8V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
Ldo Volt Reg, 0.15A, 1.5V, Sc70-5 |Onsemi NCP4681DSQ15T1G
NCP4681DSQ15T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGEREGULATOR, 180MA 1.5 V, +/-1%, 5-PIN SC-70