onsemi NCP4623HSN120T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA 12 V with Enable
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet21ページ4年前
SHENGYU ELECTRONICS
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
MicrochipMIC5235YM5-TR
MIC5235 Series 150 mA ADJ Output Voltage Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
MIC5235 Series 5 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
LDO, 0.31VDO, 0.15A, 3.3V, 2%, 5SOT23; Primary Input Voltage:24V; Output Voltage
Texas InstrumentsTLV70436DBVT
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout (LDO) voltage regulator 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70430DBVR
Texas InstrumentsTLV70133DBVR
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout voltage regulator for 3 V and 3.3 V 5-SOT-23 -40 to 125
説明
LDO Regulator Pos 12V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
NCP4623 Series 12 V 150 mA Surface Mount Fixed Low Dropout Regulator - SOT-23-5
Fixed Positive LDO Regulator, 12V, 0.55V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 12V 150MA SOT23-5
LDO, FIXED, 12V, 0.15A, SOT-23-5; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:24V; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; IC Mounting:Surface Mount; MSL:- RoHS Compliant: Yes