onsemi NCP380HSN10AAT1G
NCP380 Series 5.5 V 1 A High Side Fixed Power Distribution Switch - TSOP-5
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet23ページ9年前
IHS
Upverter
onsemi
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 0.5 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) Adjustable, Enable L
説明
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable H
NCP380HSN10AAT1G, CURRENT LIMIT SWITCH 2-INPUT 2-OUTPUT, 5-PIN, TSOP
USB Power SW Hi Side/DIST Single 5.5V 1A 5-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
1A TSOP-5-1.5mm AC-DC Controllers & Regulators ROHS
Tape & Reel (TR) NCP380 Current Limiting (Fixed) UVLO e3 power distribution switch 3mm 5.5V 4ms 1A
Current-limiting power switch,1A,TSOP5
IC CURRENT LIMIT SWITCH 5-TSOP
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 5TSOP
POWER LOAD SWITCH, HIGH SIDE, 1A, TSOP-5; Power Load Switch Type: High Side; Input Voltage: 5.5V; Current Limit: 1A; On State Resistance: 0.07ohm; Distribution Switch Case Style: TSOP; No. of Pins: 5Pins; Thermal Protection: Ye