onsemi NCP152MX300300TCG
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 3.0V/3.0V, Active Discharge
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet19ページ3年前
Datasheet19ページ3年前
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.2V, Active Discharge
Texas InstrumentsTLV7101828DSER
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable
Texas InstrumentsTLV7111830DSER
IC REG LIN 1.8V/3V 200MA 6WSON / Over-Current and Thermal Protection
Texas InstrumentsTLV711285285DDSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 1.5V/2.8V, Active Discharge
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.8V, Active Discharge
説明
LDO Regulator Pos 3V3V 0.15A/0.15A 6-Pin XDFN EP T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2 Output, 3V1, 3V2, CMOS, PDSO6
IC REG LINEAR 3V/3V 150MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 150mV 0.45mm 150mA 150mA -40C~85C