onsemi NC7SV125P5X
1 24mA 0.9V~3.6V 24mA 1 SC-88A Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ4年前
Datasheet9ページ22年前
Upverter
JRH Electronics
element14 APAC
onsemi
在庫履歴
3か月間の傾向:
-26.65%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Malaysia
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
7SV04 EAR99 7SV Tape & Reel (TR) logic gate circuit 2.3ns @ 3V 30pF 1mm 24mA 24mA 3.6V
NC7SP14 Series 3.6 V TinyLogic ULP Inverter with Schmitt Trigger Input - SC-70-5
9.2ns@ 3.3V,30pF 1 1 900mV 3.6V 2.6mA Inverter TinyLogic ULP 2.6mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1mm
説明
Buffer/Line Driver 1-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 5-Pin SC-70 T/R
900nA 1 1 1 1 900mV 3.6V 24mA Buffer,Non-Inverting 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1.1mm
7SV125 Tape & Reel (TR) 2004 Tin (Sn) logic buffer 24mA 24mA 16.4ns 900mum 1.2V
IC, NC7SV, SMD; Logic Device Type:Buffer, Non Inverting; Supply Voltage Range:900mV to 3.6V; Logic Case Style:SC-70; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Base Number:7125; Logic IC Base Number:7125; Logic IC Family:7SV; Logic IC Function:High Speed Buffer; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SC-70; Supply Voltage:3.6V; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:0.9V; Termination Type:SMD
The NC7SV125 is a single buffer with 3-STATE output from Fairchild's Ultra Low Power-A (ULP-A) Series of TinyLogic®. ULP-A is ideal for applications that require extreme high speed, high drive and low power. This product is designed for wide low voltage operating range (0.9V to 3.6V VCC) and applications that require more drive and speed than the TinyLogic ULP series, but still offer best in class low power operation. The NC7SV125 is uniquely designed for optimized power and speed, and is fabricated with an advanced CMOS technology to achieve high-speed operation while maintaining low CMOS power dissipation.