onsemi MBR60H100CTG
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ8年前
Upverter
Master Electronics
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.88%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Rectifier Diode Schottky 45V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube / DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 35V V(RRM), Silicon, TO-220AB
説明
Schottky Barrier Rectifier, H-Series, 100 V, 60 A
Rectifier Diode Schottky 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Enhanced Schottky rectifiers with lower Vf higher surge and lower Ir parameters
Diode Schottky 100V 60A SWITCHMODE TO220
DIODE, SCHOTTKY, 60A, 100V, TO-220; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 100V; Forward Current If(AV): 60A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-220; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 980mV;