onsemi FGH20N60SFDTU-F085
Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 165000mW Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
Farnell
Fairchild Semiconductor
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2015-05-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-29
LTD Date2022-01-29
関連部品
600V UltraFast 8-60 kHz Copack IGBT in a TO-247AC package, TO247COPAK-3, RoHS
IRGP20B60PDPbF Series 600 V 22 A N-Channel UltraFast IGBT - TO-247AC
IGBT 600V 40A 160W TO247AD / Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 160000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
STMicroelectronicsSTGW19NC60HD
19 A, 600 V, very fast IGBT with Ultrafast diode
STMicroelectronicsSTGW20V60F
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 20 A very high speed
TO-247, COMP, N-CH 600V SMPS II SERIES IGBT W/STEALTH DIODE
説明
IGBT, 600V, 20A, 1.9V, TO-247 FIELD STOP;
IGBT FIELD STOP 600V 40A TO247-3