onsemi FAN53611AUC18X
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
+22.01%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2015-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Switching Regulator, Current-mode, 1.6A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA9
Texas InstrumentsLM3262TMX/NOPB
6MHz, 800mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM3241TLE/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 3.4V 0.75A 6-Pin DSBGA T/R
Texas InstrumentsLM3242TME/NOPB
6MHz, 750mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
説明
6MHz, 600mA / 1A Synchronous Buck Regulator
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.8V 1.8V 5.5V 2.3V UFBGA-6,WLCSP , 1.16mm*860¦Ìm*586¦Ìm
ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 0.86mm 1A 6MHz
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 6Mhz, 85Deg C; No. Of Outputs:1Outputs; Topology:Synchronous Buck (Step Down); Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; Max Output Current:1A; Ic Case/Package:Wlcsp; No. Of Pins:6Pins; Efficiency:92% Rohs Compliant: Yes |Onsemi FAN53611AUC18X