onsemi FAN53611AUC13X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.3V 1A 6WLCSP
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet17ページ4年前
Datasheet0ページ0年前
Newark
onsemi
Fairchild Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsLMR10510YSD/NOPB
3V to 5.5V, 1A Step-Down DC/DC Switching Regulator in SOT-23 Package 6-WSON -40 to 125
説明
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.3V 1.3V 5.5V 2.3V BGA , 1.16mm*860¦Ìm*380¦Ìm
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Step Down Single-Out 1.3V 1A 6-Pin WLCSP T/R
FAN53611 ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 1.16mm 1A 6MHz