onsemi 1V5KE100CA
Diode TVS Single Bi-Dir 85.5V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
価格と在庫
データシート & ドキュメント
onsemi
Datasheet6ページ8年前
Datasheet0ページ0年前
Datasheet0ページ0年前
IHS
Fairchild Semiconductor
_legacy Avnet
Newark
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2002-05-08
関連部品
Diode TVS Single Bi-Dir 85.5V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
BournsSMCJ7.5CA
116.3A 12.9V 1.5kW 8.33V 7.5V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ78CA
11.9A 126V 1.5kW 86.7V Bidirectional 78V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMCJ85CA
SMCJ Series 85 V 1500 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Littelfuse1.5SMC100CA
1.5SMC Series - 1500W Surface Mount Transient Voltage Supressors, 85.5V, DO-214AB, RoHS
11.1A 5¦ÌA 137V 95V 85.5V 105V Bi-Directional DO-201AE TVS ROHS
説明
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE100CA TVS Diode, 1.5KE Series, Bidirectional, 85.5 V, 137 V, DO-201AE, 2 Pins
1500 Watt Transient Voltage Suppressors
TVS BIDIRECT 100V 1500W DO201AE
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 85.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
TVS Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:85.5V; Clamping Voltage Max, Vc:137V; Package/Case:DO-201AE; Breakdown Voltage, Vbr:95V; Diode Type:Bidirectional TVS; Leaded Process Compatible:Yes; No. of Lines Protected Max:1 ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, 100V, 1500W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:85.5V; Breakdown Voltage Range:95V to 105V; Clamping Voltage Vc Max:137V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:11A; Diode Case Style:DO-201AE; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:5.33mm; Breakdown Voltage:105V; Breakdown Voltage Max:105V; Breakover Voltage Min:95V; Device Marking:1V5KE100CA; Diode Type:TVS, Bidirectional; External Length / Height:9.52mm; Leakage Current:5µA; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Package / Case:DO-201AE; Peak Pulse Power:1.5kW; Power Dissipation Pd:5W; Reverse Leakage Current Max:5µA; Stand-off Voltage:85.5V; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:1mA; Uni / Bi Directional Polarity:Bidirectional