onsemi 1SMB26AT3G
TVS Diode Single Uni-Dir 26V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet7ページ14年前
Upverter
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-01
関連部品
onsemiSMBJ26A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 42.1V 5muA 600W 150C
LittelfuseTPSMA6L26A
TVS Diodes & ESD Suppressors; TPSMA6L26A; LITTELFUSE; 26 V; 42.1 V; 28.9 V; 30.4 V
SMA6J Series 600W 26V 42.1V Clamping Surface Mount TVS Diode DO-214AC
BournsSMBJ24A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ26A
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ24A-13-F
SMBJ24A Series 600 W 24 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
説明
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 26 V Unidirectional
TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; TVS Polarity:; TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:26V; Breakdown Voltage Range:28.9V to 31.9V; Clamping Voltage Vc Max:42.1V; Peak Pulse Current Ippm:14.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W
Transient Voltage Suppression Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:26V; Clamping Voltage Max, Vc:42.1V; Termination Type:SMD; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:30.4V ;RoHS Compliant: Yes