onsemi 1.5KE15ARL4G
Diode TVS Single Uni-Dir 12.8V 1.5KW 2-Pin Case 41A-04 T/R
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ14年前
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-12-01
関連部品
LittelfuseTPSMC15A
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 12.8V, 21.2V, DO-214AB, RoHS
5Ã×A 71.7A 21.2V 14.3V 12.8V 15.8V Unidirectional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
BournsSMCJ12A
TVS Diode, Unidirectional, 12 V, 1.5 kW, 13.3 Vbr-14.7 Vbr, 19.9 Vcl, DO-214AB
BournsSMCJ11A
82.5A 1.5kW 18.2V 12.2V 11V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMCJ12A
SMCJ Series 1500 W Uni-Directional 19.9 V TVS Diode - DO-214AB
Littelfuse1.5KE15A
1.5KE Series 21.2 V 1.5 kW Through Hole Uni-Directional TVS Diode - DO-201
説明
1500 Watt MOSORB® Transient Voltage Suppressor, 15 V Unidir
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 12.8V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
1.5KE15ARL4G, UNI-DIRECTIONAL TVS DIODE, 1500W, 2-PIN CASE 41A
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL
Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:12.8V; Breakdown Voltage Range:14.3V to 15.8V; Clamping Voltage Max, Vc:21.2V; Diode Configuration:Unidirectional; Diode Case Style:41A; No. of Pins:2; Power Dissipation, Pd:5W ;RoHS Compliant: Yes