Omron MK3P5SDC48
Power Relay 48VDC 1.63KOhm 10A 3PDT(34.5x34.5x52.5)mm Socket General Purpose Relay
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Omron
Datasheet10ページ19年前
Master Electronics
DigiKey
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Power Relay 48VDC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Electromechanical Relay 3PDT 10A 48VDC 1.7KOhm Through Hole
Power Relay 48VDC 1.8KOhm 10A 3PDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
TE Connectivity7-1393091-1
General Purpose Relays 3PDT 10A 48VDC POWER MULTIMODE RELAY
TE Connectivity / P&BKUP-14D55-36
Power Relay 36VDC 10A 3PDT(38.89x35.71x73.7)mm Bracket Enclosed Relay Medical
説明
Electromechanical Relay 3PDT 10A 48VDC 1.63KOhm Socket
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 0.03A (Coil), 48VDC (Coil), 1500mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V