Omron G8JN-1C6T-F-DC12
Electromechanical Relay SPDT 35(NO)/20(NC)A 12VDC 74Ohm Plug-In
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Omron
Datasheet6ページ19年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.05
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-07-31
LTD Date2018-10-31
関連部品
Electromechanical Relay SPDT 35A(NO)/20(NC)A 12VDC 74Ohm Plug-In
Power Relay 12VDC 74Ohm 35(NO)/20(NC)A SPDT(28x28x36)mm Plug-In Automotive Relay Automotive
Power Relay 12VDC 68Ohm 35(NO)/20(NC)A SPDT(28x28x36)mm Plug-In Automotive Relay Automotive
TE Connectivity1432785-1
Electromechanical Relay SPDT 90(NO)/30(NC)A 12VDC 90Ohm Plug-In
TE Connectivity1432792-1
Electromechanical Relay, SPDT, Latched, 30A (Contact), 16VDC (Contact), Random, DC Output
説明
RELAY;E-MECH;AUTOMOTIVE;SPDT;CUR-RTG 35/20A (NO/NC);CTRL-V 12DC;PLUG-IN;5 PIN
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.16A (Coil), 12VDC (Coil), 1920mW (Coil), 35A (Contact), 16VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
AUTOMOTIVE RELAY, SPDT, 12VDC, 35A Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:35A; Coil Resistance:74ohm; Contacts:SPDT; Relay Mounting:Plug In; External Height:44.7mm; External Width:35.5mm; External Depth:35.5mm