Omron G6K-2G-Y-DC24
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ10年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
X-ON
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
PanasonicAGN210A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicTX2-L-24V-1
4ms 4ms 1A 20dB 0.8dB 220V(Max) 24V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 5.76K¦¸ 4.2mA 220V@DC DIP 15mm*8.2mm
説明
RELAY;E-MECH;LOW SIGNAL;DPDT;CUR-RTG 0.3/1AAC/ADC;CTRL-V 24DC;SMD MNT;SMT;8 PIN
G6K-2G-Y-DC24,RELAY,DPDT,1A,24 V,5.22KOHM, SURFACE MOUNT,BLK
SURFACE MOUNTING RELAY Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.005A (Coil), 36VDC (Coil), 100mW (Coil), 1A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
Low Signal Relay Coil Type:DC, Monostable; Contacts:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage AC Nom:125V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Current:4.6mA; Coil Resistance:5220ohm
Signal Relay, Dpdt, 24Vdc, 1A, Smd; Coil Voltage:24Vdc; Contact Configuration:dpdt; Contact Current:1A; Product Range:g6K Series; Relay Mounting:smd; Coil Type:dc Monostable; Relay Terminals:smd; Contact Voltage Vac:125V Rohs Compliant: Yes