Omron G5RL-K1A-E-DC24
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ26年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-03-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
PanasonicJC1AF-S-DC24V
Compact Power Relay, 1 Form A, 15A 250VAC 15A 30VDC, Plug in
Power Relay 24VDC 20A SPST-NO(47.5x28.5x19.1)mm Top Mount / RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Silver Alloy() 24V 16A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) DIP,12.5x28.8mm Power Relays ROHS
TE Connectivity1415039-1
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 16A, Thd Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 1415039-1
説明
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, 31.2VDC (Coil), 16A (Contact), 24VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 24VDC Through Hole
General Purpose Relay, G5Rl-K Series, Power, Latching Dual Coil, Spst-No, 24 Vdc, 16 A Rohs Compliant: Yes |Omron G5RLK1AE DC24
RELAY, SPST-NO, 250VAC, 24VDC, 16A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 16A; Product Range: G5RL-K Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC: 250V