Omron D3V-11G2-1C25-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 11A 250VAC 250VDC Screw Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet12ページ10年前
Omron
Electro Sonic
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.76%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2015-08-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
関連部品
OmronSSG-5T
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 250VDC 1.5N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 5A 125VAC 14VDC 0.6N Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 5A 14VDC 1.8mm PANEL MOUNT
HoneywellV7-1A17D8
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 5A 277VAC 74.57VA 1.47N Screw Mount Quick Connect
HoneywellV7-4A17D8
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 277VAC 74.57VA 0.25N Screw Mount Quick Connect
HoneywellV7-1A17D8-048
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Lever 5A 277VAC 74.57VA 0.45N Screw Mount Quick Connect
説明
SWITCH, MINIATURE, SNAP ACTION, SPDT, QC TERMINAL,11 AMPS, INTERNAL HINGE LEVER
Basic Switch 11A 250VAC Contact SPDT 1NO 1NC Contacts Lever Head Spring Return
ON - (OFF),OFF - (ON) SPDT 1.23N 1.6mm 10000000Cycles 200000Cycles 11A 4¡ã 48.4mm*24.9mm
Relay; E-Mech; SPST-NO; Ctrl-V 100/120AC; 30A; 250VAC; Bracket Mnt; QC Term; G7L Series
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Microswitch, Hinge Lever, Spdt 11A 250V; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Hinge Lever; Contact Configuration:Spdt; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:11A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components D3V-11G2-1C25-K