Omron A-20GV22-B
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Screw 20A 500VAC 250VDC 1.57N Screw Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ10年前
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-70.97%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Switch Snap Action SPDT Hinge Lever Screw 20A 480VAC 250VDC 0.025N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Screw 20A 500VAC 250VDC 0.69N Screw Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
HoneywellUM50E70C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Flat Lever Quick Connect 5A 250VAC 30VDC 0.54N Screw Mount
C&K ComponentsTF2CFH8SP0060C
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, Screw Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Lever Quick Connect 5A 250VAC 186.42VA 0.22N Screw Mount
説明
Limit Switch; COMPACT; SLIM CONNECTOR-READY; LOW OPERATING FORCE Roller LEVER
Switch Snap Action High-Capacity Screw Terminals Short Hinge Roller Lev.Act
General-purpose Basic Switch, 20A, short hinge roller lever, screw terminal
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 7.5mm, Screw Terminal, Short Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
MICROSWITCH, SPDT, 20A, 250V, 1.57N; Microswitch Type:Snap Action; Microswitch Actuator:Short Hinge Roller Lever; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:20A; Contact Voltage DC Nom:14V 22
Microswitch, Roller Lever Spdt 20A 500V; Rango De Producto:Serie A; Contacto, Configuración:Spdt; Actuador Microswitch:Palanca Con Roldana Con Bisagra; Terminales Del Interruptor:Tornillo; Contacto, Intensidad Max:20A |Omron Industrial Automation A-20GV22-B