Ohmite TWW5J2R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Newark
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.49%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
OhmiteTWW3J2R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1623795-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 2.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 2.7 Ohm 5% 2W ±300ppm/°C Conformal Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
TE ConnectivityROX1SJ2R7
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 2.7Ohm 1W
TE ConnectivityROX3SJ2R7
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.7 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
説明
Radial FIXED RESISTOR TWW 0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm 5W 2.7Ohm ±400ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, 2.7 OHM, 5W, 5%; Re; RESISTOR, WIREWOUND, 2.7 OHM, 5W, 5%; Resistance:2.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 2 - 1 year
Wirewound Resistor, 2.7 Ohm, 5W, 5%; Rango De Producto:Serie Tww; Resistencia:2.7Ohm; Potencia Nominal:5W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:350V; Tipo De Resistencia:Radial Leaded; Tipo De Elemento Resistivo:Bobinado |Ohmite TWW5J2R7E