Ohmite TA203PA200RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 3W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ7年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-40.39%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J200E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT200R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 24.4949V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thick Film 200 Ohm 5% 3W ±50ppm/C Glass RDL
RESISTOR, THICK FILM, 200 OHMS, 3 W, 5%, SMT, PLANAR, HEAT SINK
RES, 200R, 3W, THICK FILM, RADIAL;
200¦¸ ¡À5% 3W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*15.75mm
TA203PA200RJE, OHMITE MANUFACTURING
RES, 200R, 3W, RADIAL, THICK FILM; Resistance:200ohm; Product Range:Power Chip TA Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Radial Leaded; Voltage Rating:350VAC; Resistor Technology:Thick Film RoHS Compliant: Yes