Ohmite 15FR150E
Axial Fixed Resistor 10 0.331DIAX0.937L 8.40MMX23.80MM 5W 150MOHM 50PPM/C
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ7年前
Datasheet1ページ17年前
Datasheet2ページ12年前
Master Electronics
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.95%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ohmite13FR150E
Axial FIXED RESISTOR 10 0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm 3W 150mOhm 50ppm/C
Ohmite45FR15E
Wirewound Res.-Through Hole 5watt .15ohm 1% Axial RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite85FR15
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.15ohm, 0.6708V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
説明
RES, R15, 1%, 5W, WIREWOUND, AXIAL; Available until stocks are exhausted
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
RESISTOR, WIREWOUND, RES 0.15 OHMS, 5 W, TOL 1%, AXIAL, SILICONE, CUR-SENSE