NXP Semiconductors LPC802M001JDH16FP
MCU 32-Bit LPC802 ARM Cortex-M0+ RISC 16KB Flash 1.71V to 3.6V 16-Pin TSSOP Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
NXP Semiconductors
Datasheet81ページ11年前
Newark
element14 APAC
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.23%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Avnet Japan
ARM MCU, LPC Family LPC80x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0+, 32 bit, 15 MHz, 16 KB
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 15MHz, CMOS, PDSO16
ARM Microcontrollers - MCU Cortex-M0 16KB 2KB I2c, SPI, 13 GPIO
Mcu, Arm Cortex-M0+, 15Mhz, Tssop-16; Product Range:Lpc Family Lpc80X Series Microcontrollers; Architecture:Arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:15Mhz; Program Memory Size:16Kb; Ram Memory Size:2Kb; No. Of Pins:16Pins; Mcu Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors LPC802M001JDH16FP