Nichicon UUR1J470MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
関連部品
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 50V 47muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 50V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUUX1H470MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 50V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVH630ADA470MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, 3533
PanasonicEEE1HA470XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1HA470XAP
説明
47uF 63V 140mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 63volts 47uF 20% 85C 8X10
UR Series 47 uF 63 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD / 47 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (8 X 10mm) SMD 140mA 2000h 85°C Automotive AEC-Q200 T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf 63V 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):63V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uur Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUR1J470MNL1GS