Nichicon URY1A332MRD
3300uF 10V 卤20% 1.03A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Nichicon SCT
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2024-04-30
関連部品
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 3300muF 10V
NichiconURS1A332MHD
3300uF 10V 卤20% 1.3A@120Hz Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA1AHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM332
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
12.5mmL Wide Temperature Range Lead Type, 3300 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL