Nichicon URS1E101MDD1TD
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 9mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 85C Ammo
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ11年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
関連部品
PanasonicECA-1EM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM101B
PanasonicECA-1EM101I
NichiconUVK1E101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMQ250ELL101ME11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 180mA 2000h 85C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
説明
100uF 25V 卤20% 270mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Capacitor 25V, 100 Mf, 20% |Nichicon URS1E101MDD1TD