Nichicon UPW1V270MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ6年前
Datasheet5ページ11年前
Farnell
element14
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPW1E270MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 4 (DIA.) X 11MM
United Chemi-ConELXY350ELL270MEB5D
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 163mA 2000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUPJ1V270MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConELXV350EC3270MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF
PanasonicEEU-FC1V270
Cap Aluminum 27uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
説明
Cap Aluminum Lytic 27uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF, 3; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 27UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 27µF; Voltage(DC): 35V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 27Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:27Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW1V270MDD1TD