KYOCERA AVX UPJ1K181MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ16年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPJ2A181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUPJ1J181MHD6TN
180uF 63V 120m惟 卤20% 750mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPM2A181MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1J181S
Cap Aluminum 180uF 63V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1020mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE630ELL181MK16S
Cap Aluminum Lytic 180uF 63V 20% (12.5 X 16mm) Radial 5mm 1150mA 5000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
説明
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 180muF 80V
543mA@120Hz 卤20% 7.5mm 80V 180uF Plugin,D16xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 180UF 20% 80V RADIAL TH