Nichicon UKL1E150MDDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.86%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 35V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 16V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 15Uf, 35V, 10%, Radial
PanasonicEEA-GA1E150
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 15muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEUFC1H150
Panasonic EEUFC1H150 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEA-GA1E150H
説明
15uF 25V 卤20% 85mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Through Hole Mount
15¦ÌF 25V ¡À20% 2mm 1000h@ 105¡ãC 170mA@ 10kHz,85mA@ 120Hz 5mm*11mm*12mm
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL TH