Nichicon UBC1E471MNS1MS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 5454
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Nichicon SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NIC ComponentsNACE471M63V16X17TR15F
NACE Series 470 uF 63 V 20 % SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
KYOCERA AVXUCD1H471MNQ1ZD
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 1610mA 5000h 105C Automotive Tray
NIC ComponentsNAZK471M25V10X10.5LBF
NAZK Series 470 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 35V
UJ Series 470 uF 35 V 105°C Ø16 x 16.5mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
説明
470¦ÌF 25V ¡À20% 1000h@ 150¡ãC 469mA@ 120Hz,700mA@ 100kHz SMD 13.6mm*13.6mm*14.5mm
Vibration Resistance(150degC) Chip Type, 470 μ F, 25 V, -55°C to 150°C, RoHS
Nichicon SCT
Smt - Small Chip/ Tp&reel |Nichicon UBC1E471MNS1MS
BC ELEC SM 470UF 25V 12.5X13.5