Nichicon RF80G331MDN1PX
F8 Series 330 uF 4 V 20% Through Hole Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ16年前
Future Electronics
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconRF80E331MDN1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 5000mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSK2R5ELL331ME08S
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA6R3ELL331MFA5G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.028 Ohm 3190mA 15000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSF160ELL331MH08S
Cap Aluminum Polymer 330uF 16VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.013 Ohm 4700mA 20000h 105C Bulk
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can FPCAP RF8 4V 330muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V T/H
Capacitor Alum Elect, 330Uf, 4V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon RF80G331MDN1PX