Nichicon PCG1A181MCL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount,...
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-1.42%
Introduction Date2011-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Polymer Aluminum SMD Capacitors 2.5V 180uF 105 C SMD Low ESR
Wurth Elektronik875105244012
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Polymer 180uF 16VDC 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 0.022 Ohm 3300mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXE2R5ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 2.5V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.021 Ohm 2670mA 2000h 105°C T/R
Wurth Elektronik875105144007
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2626
10V 180uF Polymer 卤20% 25m惟@100kHz SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAP ALUM POLY 180UF 20% 10V SMD
Radial Can - SMD PCG 10V 180muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Higher Capacitance Chip Type, 180 μF, RoHS
Nichicon SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.025Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 85°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCG1A181MCL1GS