Nichicon LNR2C153MSE
Cap Aluminum Lytic 15000uF 160V 20% (76.2 X 100mm) Screw Terminal 12000mA 5000h 85C Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Nichicon SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXLNR1J153MSE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Chassis Mount
NichiconLNR2D153MSE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Chassis Mount
KYOCERA AVXLNR1H153MSE
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 5000H 35 X 80MM, 1500UF 50V, NR SERIES
United Chemi-ConE36D101HPN153MC92M
SERIES: U36D; VOLT: 100; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 50X92; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D161LPN153MDA5M
SERIES: U36D; VOLT: 160; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 63X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE32D630HPN153MA92M
SERIES: U32D; VOLT: 63; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 34X92; PACKAGING: LG
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Chassis Mount
15mF 160V ¡À20% 31.8mm 5000h@ 85¡ãC 12A@ 120Hz,14.4A@ 10kHz , 76.2mm*100mm*103mm
85degC Standard Screw Terminal Type, 15000 μ F, 160 V, -25 to 85°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 15000UF 20% 160V SCREW