NIC Components NTR04F4421CTRF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4420ohm, 50V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-2RKF4421X
Res Thick Film 0402 4.42K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402FR-074K42L
RC Series 0402 0.063 W 4.42 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 4.42K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 4.42k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-074K42L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 4420ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402FRE074K7L
Res Thin Film 0402 4.7K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
説明
Res Thin Film 0402 4.42K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
NTR Series 0402 4.42 kOhm 0.063 W ±1 % ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 1% 25ppm/C 4.42kOhm 62.5mW