NIC Components NMC1206NPO270J50TRPF
NMC Series 1206 27 pF 50 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet5ページ5年前
Future Electronics
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupC1206C270J5GACTU
1206 C 27PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
50V 27pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C270JBCNNNC
50V 27pF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 27pF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C270JCCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 27pF, Surface Mount, 1206 inch
KYOCERA AVX12061A270JAT2A
1206 27 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
説明
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000027uF, Surface Mount, 1206